دسته‌بندی نشده

آزمون ماک

آزمون ماک

 

آزمون ماک مناسب زبان آموزانی است که خود را برای شرکت در آزمونهای بین ­المللی آماده می‌کنند، نیاز مبرم دارند که به صورت پیوسته و منسجم خود را محک بزنند تا بتوانند توانایی­های خود را در آزمون بسنجند، از نقاط قوت و ضعف خود باخبر شوند و سیر پیشرفت دانش و عملکرد خود را ارزیابی کنند.

با توجه به هزینه پایین آزمون ماک نسبت به آزمون اصلی، این آزمونهای آزمایشی بهترین راه برای سنجش عملکرد و آشنا شدن با قوانین و سبک برگزاری آزمونهای بین­المللی است و این آزمونها سوالات و شرایط آزمون را شبیه سازی کرده و با هزینه‌ای ناچیز در مقایسه با هزینه چندمیلیونی امتحان اصلی، این امکان را به داوطلب می‌دهند که تجربه‌ای مشابه تجربه شرکت در آزمون اصلی کسب کند.

این گونه آزمون‌ها هم اکنون توسط موسسات و مراکز آزمون مختلف و در سطوح کیفی گوناگون برگزار می‌شوند که مهمترین آنها در ایران آزمون ماک آیلتس و آزمون آزمایشی تافل می باشد.

آیا آزمون ماک همانند امتحانات داخلی موٌسسات است؟

تفاوت امتحانات ماک با امتحانات متداول در موٌسسات در این است که این امتحانات وابسته به کتاب و روش آموزشی خاصی نیست.

مزایای مهم آزمون  ماک

  • این امتحانات در شرایط واقعی برگزار شده و تصحیح اوراق آن بتوسط خود ممتحنین اصلی انجام میگردد.
  • نتایج بصورت آنالیز رایانه ای و با همان فرم اصلی به داوطلبان منعکس میگردد.
  • شرکت در این امتحانات محدودیت ندارد و داوطلبان میتوانند در مراکز آزمون مورد تایید ما در نزدیک ترین محل به خود در آن شرکت کنند.
  • هزینه شرکت در این آزمون ها قابل مقایسه با هزینه آزمون های اصلی نیست.
  • این امتحانات بهترین راه سنجش میزان آمادگی افراد برای شرکت در امتحانات اصلی میباشد.
  • موسسات از این طریق روند کلی یادگیری دانش آموزان خود در قیاس با معیارهای استاندارد جهانی سنجیده و پویش سیستم آموزشی خود را از این طریق مانیتور میکنند.

هزینه آزمون ماک چقدر است؟

هزینه این آزمون بسته به محلی که شما انتخاب می کنید و تعداد آزمون است.

 

نتایج آزمون ماک چگونه مشخص می شود؟

نتایج به صورت آنالیز رایانه­ای و با همان فرم اصلی به داوطلبان منعکس می­گردد.

 

۱۰ تا از بهترین سایت های شرکت در آزمون ماک آیلتس رایگان

 

سایت‌هایی هستند که شما می‌توانید تنها در عرض چند ثانیه به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و با دنیایی از نمونه سوالات آزمون آیلتس آشنا شوید.
این آزمون‌ها با نام آزمون ماک آیلتس شناخته می‌شوند که می‌توانید خود را به صورت رایگان به چالش کشیده و مهارت‌های زبانی خود را بررسی کنید.

با ما همراه باشید تا تجربه شرکت در آزمون آیلتس را به دست آورید.

 

آزمون‌های ماک آیلتس چه هستند؟

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت داشته و می‌خواهید در کشور انگلیسی زبانی تحصیل و یا حتی در آن جا زندگی کنید نیاز دارید که به آن کشور نشان دهید که با زبان انگلیسی آشنایی کافی دارید. برای این کار نیاز به سند دارید. این گواهی چیزی جز در دست داشتن یکی از مدارک بین المللی نیست، مثل آزمون آیلتس! 🧑‍🎓

فردی که به نمرات آیلتس خود روی کاغذ نگاه می کند

 

آزمون آیلتس آزمون سختی است. شرکت در این آزمون نیز رایگان نیست و هزینه آن بر حسب دلار محاسبه می‌شود. از این رو شرکت در این آزمون علاوه بر این که به سطح بالای مهارت‌های زبانی نیاز دارد مستلزم هزینه‌ بالایی است.

 

از این رو برای شرکت در این آزمون با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستید. اما چگونه می‌توان این چالش‌ها را کاهش داد؟

قطعا تنها مطالعه کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتس برای رسیدن به نتیجه عالی در این آزمون کافی نیست.
راه تضمین شده شرکت در آزمون ماک ایلتس است
. این نوع آزمون دقیقا آزمون شبیه‌سازی شده ایلتس بوده که زبان آموزان را در شرایط مشابه آزمون واقعی آیلتس قرار می‌دهد و سطح مهارت‌های آن‌ها را ارزیابی می‌کند.

واقعیت شیرین در مورد آزمون‌های ماک آیلتس رایگان بودن آن است که می‌تواند انگیزه لازم برای استفاده نامحدود زبان آموزان از آن‌ها باشد.

فردی در حال شرکت در آزمون آنلاین آمادگی برای آیلتس

 

ویژگی‌های خاص آزمون‌های ماک آیلتس

ویژگی اصلی آزمون ماک ایلتس رایگان بودن آن است. زبان آموزان می‌توانند با کمک این آزمون به‌صورت نامحدود مهارت‌های زبانی خود را بسنجند و آن‌ها را تقویت کنند.

سایت‌هایی وجود دارند که این امکان را به زبان آموزان می‌دهند تا بتوانند به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مهارت‌های زبانی خود را ارزیابی کنند. در این صورت علاوه بر آشنا شدن با نمونه سوالات نزدیک به سوالات اصلی آیلتس با شرایط و وضعیت آزمون نیز آشنا شده و ترس از این آزمون در زبان آموزان از بین می‌رود.

ترس و اضطراب می‌تواند عامل مخربی باشد که شما را از رسیدن به موفقیت دور می‌کند.

آزمون ماک ایلتس رایگان همچون آزمون اصلی آیلتس مهارت‌های چهارگانه زبان آموزان را بررسی می‌کند که شامل مهارت خواندن (Reading)، شنیدن (Listening)، نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) می‌شوند.

اما آزمون ماک ایلتس دو نوع مختلف دارد:

انواع آزمون ماک آیلتس توضیحات
آیلتس آکادمیک این نوع آزمون شبیه‌سازی شده مناسب آن دسته از زبان آموزانی است که قصد دارند مدرک آیلتس خود را به منظور مهاجرت تحصیلی دریافت کنند.
آیلتس جنرال این نوع آیلتس هم می‌تواند برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی مناسب باشد هم آن دسته از افرادی که به قصد کار و زندگی مهاجرت می‌کنند.

 

 

معرفی سایت‌ هایی برای شرکت در آزمون ماک ایلتس رایگان

 

۱. سایت ieltsonlinetests

سایت ieltsonlinetests یکی از بهترین و معتبرترین سایت‌های برگزار کننده آزمون شبیه‌سازی شده ایلتس است. در این سایت هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی reading، listening، speaking و writing ارزیابی می‌شوند.

یکی از برتری‌های این سایت این است که در آن هر دو نوع آزمون ماک ایلتس یعنی «جنرال» و «آکادمیک» برگزار می‌شوند. تنها کافی است که در قسمت منو سایت روی گزینه IELTS Exam Library کلیک کرده و نوع آزمون مد نظرتان را انتخاب کنید.

از جالب‌ترین نکات این سایت این است که می‌توانید در دوره‌های آنلاین روزانه آن شرکت کرده و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

 

۲. سایت ielts-testpro

سایت ielts-testpro نیز یکی دیگر از بهترین سایت‌هایی است که می‌توانید از آن برای شرکت در آزمون ماک ایلتس رایگان استفاده کنید. در این سایت می‌توانید علاوه بر شرکت در آزمون شبیه‌سازی شده ایلتس، هریک از مهارت‌های چهارگانه زبانی خود را به صورت مجزا ارزیابی کنید.

حجم نمونه سوالات این سایت بسیار زیاد بوده و می‌تواند نیازهای زبان آموزان را به صورت گسترده‌ای برآورده سازد.

سایت ielts-testpro

 

۳. سایت ielts.idp

سایت ielts.idp، منبعی فوق‌العاده قوی و سراسر نکته‌ برای آزمون ایلتس است. این سایت به شما به صورت موارد مختلفی که ممکن است در آیلتس با آن روبه‌رو شوید را موشکافانه بررسی کرده و موارد صحیح را به شما می‌آموزد.

همچنین فرصت شرکت در آزمون ماک آیلتس برای شما به صورت رایگان وجود دارد تا بتوانید مهارت‌های خود را هم به صورت مجزا و هم به صورت کلی و شبیه آزمون واقعی ایلتس ارزیابی کنید.

سایت ielts.idp

 

۴. سایت ieltstutorials.online

سایت ieltstutorials.online نیز سایتی دیگر برای ارزیابی رایگان مهارت‌های زبانی زبان آموزان برای آزمون ایلتس است. شما در این سایت می‌توانید مهارت‌های خود را به صورت مجزا و همچنین به صورت کلی ارزیابی کرده و اشکالات خود را برطرف کنید.
از طرفی این سایت فرصتی بی‌نظیر برای افرادی است که می‌خواهند در دوره‌های تخصصی کلاس‌های آمادگی ایلتس شرکت کنند.
سایت های آزمون شبیه سازی شده ماک آیلتس

۵. سایت ielts

سایت رسمی آزمون آیلتس خود نیز انتخابی مطمئن برای ارزیابی مهارت‌های شماست. در این سایت شما می‌توانید با نمونه سوالات مهارت‌های چهارگانه خود را به چالش کشانده و خود را ارزیابی کنید.

در این سایت ضمن ارائه شرایط کامل برگزاری آزمون ایلتس این فرصت به زبان آموزان داده می‌شود که با تمام نکات ریز و درشت در روز آزمون آشنا شوند تا استرس و نگرانی از آن‌ها دور شود.

سایت ielts

 

۶. سایت mini-ielts

سایت mini-ielts سایتی به کاربر پسند و ساده است تا زبان آموزان بتوانند به سادگی به امکانات آن دسترسی پیدا کنند. در این سایت شما می‌توانید به صورت رایگان و بدون ثبت نام در آزمون شبیه‌سازی شده ایلتس شرکت کرده و مهارت‌های زبانی خود را بسنجید.

به گفته سایت شما می‌توانید بارها در آزمون شبیه‌سازی شده شرکت کنید. این شرایط ویژه صرفا برای موفقیت شما در آزمون ایلتس است.

سایت mini-ielts

 

۷. سایت globalieltsonline

شما در این سایت با حجم زیادی از اطلاعات آمورشی و آزمون‌های شبیه‌سازی شده آیلتس  روبه‌رو هستید.
تنها کافی است با صرف کمی وقت بیش‌ترین استفاده را از این سایت ببرید.

سایت globalieltsonline

 

۸. سایت e2language

سایت e2language سایت دیگری برای شما زبان آموزان است که می‌توانید با مراجعه به آن در آزمون ماک ایلتس رایگان آن شرکت کنید.
این سایت نیز مانند سایر سایت‌ها مزیت‌های منحصربه‌فردی دارد؛ از جمله این که شما علاوه بر دادن آزمون می‌توانید از قسمت وبلاگ این سایت نیز کمک گرفته و تمام سوالات ذهنی و اشکالات خود را برطرف نمایید.

سایت e2language و نمونه سوالات آزمون ماک آیلتس

 

۹. سایت britishcouncil.cl

در سایت britishcouncil.cl آزمون ماک ایلتس به صورت کاملا رایگان برگزار می‌شود.
شرایط برگزاری آزمون مشابه آزمون اصلی ایلتس بوده و می‌توانید خود را با شرایط واقعی روز آزمون اصلی آشنا کنید و با آن سازگار شوید.

تنها نکته مهم این است که با مطالعه کامل به سراغ این سایت بروید تا بتوانید مهارت‌های خود را به صورت جدی بررسی کنید.

 

سایت britishcouncil.cl

 

۱۰. سایت ieltsliz

 سایتی برای آمادگی آزمون آیلتس است که می‌توانید با کمک آن به منابع فوق العاده‌ای دسترسی پیدا کنید.

سایت ieltsliz سایتی نیست که شما مستقیما بتوانید در آن آزمون ماک ایلتس را مشاهده کرده و در آن شرکت کنید، بلکه این سایت پلی است برای ورود به سایت‌های بیش‌تر تا بتوانید به کمک سایت‌های بیشماری برای تمرین مهارت‌های زبانی خود برای آزمون ایلتس آماده شوید.

در این سایت، سایت‌های دیگری برای هر یک از چهار مهارت‌ زبانی معرفی شده‌اند تا بتوانید تنها با یک کلیک ساده به آن‌ها مراجعه کنید.

سایت ieltsliz

 

سخن پایانی

همان طور که در متن مقاله اشاره شد، سایت‌های بسیاری هستند که می‌توانند به‌صورت رایگان و نامحدود در آزمون‌های ماک آیلتس آزمایشی آنها شرکت کنید. تنها کافی است با یک کلیک از بیش‌ترین امکاناتی که برای شما فراهم شده نهایت استفاده را ببرید.
برای زمان و عمرتان ارزش قائل شده و با مطالعه کامل در این سایت‌ها در آزمون ماک ایلتس رایگان شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *