اخبار, آیلتس

فری دیسکاشن

فری دیسکاشن/ یحث آزاد

Table of Contents

فری دیسکاشن/ بحث آزاد

Free Discussion

شروع دورۀ جدید کلاسهای فری دیسکاشن از اول دیماه

 

آیا می خواهید مهارت گفت و گوی خود را بهبود ببخشید؟ شروع دورۀ جدید کلاسهای فری دیسکاشن در آبانماه را از دست ندهید.

بیاموزید چگونه با اعتماد به نقس و بازده بالا در گفتگوها شرکت کنید.

ثبت نام کلاسهای فری دیسکاشن ما شروع شده است

در دورۀ جدید با تکنیکهای پرسش و پاسخ پویا  به مهارتهای فری دیسکاشن خود روح ببخشید. موسسۀ ما علاوه بر برگزاری دوره های آزمونهای بین الملل، برگزارکنندۀ کلاسهای فری دیسکاشن نیز است که به شما کمک می کند در مصاحبۀ سفارتخانه ها و بخش اسپیکینک آزمونهای بین الملل موفق عمل کنید.

در کلاسهای فری دیسکاشن و آیلتس ما ثبت نام کنید و موفقیت را  تجربه کنید

کلاس فری دیسکاشن چیست؟

امروزه روش‌های زیادی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی وجود دارند؛ اما یکی از بهترین آنها شرکت در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی است. زیرا در این کلاس شما می‌توانید مهارت صحبت کردن خود را درباره موضوعات مختلف تقویت کرده و دایره لغاتتان را گسترده‌تر کنید. در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که کلاس فری دیسکاشن چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

کلاس بحث آزاد چیست

در دنیای امروز دیگر روش‌های مطالعه کتاب و تکست بوک برای یادگیری زبان انگلیسی منسوخ شده و نیاز به استفاده از روش‌های جدید است. کلاس فری دیسکاشن یا بحث آزاد یکی از بهترین کلاس‌های تقویت مکالمه زبان انگلیسی است که در آن حول موضوعات مختلف صحبت می‌شود. در این کلاس معمولا موضوعات مختلفی درباره هنر، سریال، موسیقی، سیاست، علم و سایر مسائل مطرح می‌شوند و هر زبان‌آموز باید نظر خود را در رابطه با این موضوع بیان کند. این موضوعات معمولا در قالب سوال و جواب مطرح شده و به زبان‌آموزان فرصت کافی برای صحبت کردن داده می‌شود تا همه افراد بتوانند به اندازه کافی حرف بزنند.

هدف از برگزاری کلاس فری دیسکاشن چیست؟

شاید با خودتان فکر کنید که هدف از برگزاری کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی صرفا تقویت مکالمه است. اما در پاسخ به سوال کلاس فری دیسکاشن چیست باید بگوییم که این کلاس‌ها به تقویت همه مهارت‌های گفتاری مانند پیدا کردن واژه مناسب در حین صحبت کردن، استفاده از ساختارهای گرامری درست و به کارگیری اصطلاحات تمرکز دارند. به عبارت بهتر شما می‌توانید با شرکت در دوره بحث آزاد زبان انگلیسی به اهداف زیر دست پیدا کنید:

 

 • از لغات جدید استفاده کنید
 • اصطلاحات روزمره را یاد بگیرید
 • ساختارهای گرامری را در زمان صحبت کردن استفاده کنید
 • دایره لغات خود را افزایش دهید
 • مهارت فکر کردن به زبان انگلیسی را بیاموزید
 • از زنجیره ترجمه صحبت‌ها به فارسی به صورت ذهنی خلاص شوید
 • به آموزش‌های قبلی خود عمق ببخشید
 • مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید
 • با تلفظ صحیح کلمات آشنا شوید

شرکت در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی برای چه کسانی ضرورت دارد؟

خیلی از افراد با خود فکر می‌کنند که ضرورت شرکت در کلاس فری دیسکاشن چیست؟ باید بگوییم که این کلاس برای همه افرادی که در سطح نسبتا خوبی از زبان انگلیسی هستند؛ اما در صحبت کردن و شنیدن مشکل دارند، بسیار مناسب است. با استفاده دوره بحث آزاد زبان انگلیسی می‌توانید مهارت برقراری ارتباط با دیگران را تمرین کرده و خیلی راحت نظر خود را در رابطه با یک موضوع بیان کنید. در نتیجه اعتماد به نفستان افزایش پیدا می‌کند و دیگر برای صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان هم دچار مشکل نخواهید شد.

انواع کلاس فری دیسکاشن چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که انواع کلاس فری دیسکاشن چیست باید موارد زیر را به شما معرفی کنیم:

بهترین کلاس فری دیسکاشن یا بحث آزاد | مرکز زبان گات

کلاس بحث آزاد بر مبنای فیلم

در این شیوه از برگزاری کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی، یک فیلم به زبان‌آموزان معرفی می‌شود و موظف هستند قبل از کلاس آن را مشاهده کنند. پس از دیدن فیلم، ابتدا درباره کارگردان و عوامل فیلم صحبت شده و حتی ممکن است از کسی خواسته شود که خلاصه فیلم را بیان کند. پس از آن اطلاعاتی درباره بازیگران فیلم ارائه می‌شود و در پایان هم همه افراد نظر خود را درباره داستان، نحوه پایان یافتن، بازی بازیگران و صحنه‌ای که آن را بیش از همه دوست داشته‌اند، صحبت می‌کنند.

کلاس فری دیسکاشن بر مبنای کتاب

در این نمونه از کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی هم یک کتاب معرفی می‌شود و افراد باید یک بخش یا همه آن را مطالعه کنند. سپس در زمان بحث، اطلاعاتی درباره نویسنده و ناشر ارائه خواهد شد و راجع به موضوع کلی کتاب هم صحبت می‌شود. همچنین ممکن است مدرس سوالاتی را درباره روند و شخصیت‌های کتاب بپرسد یا حتی از شما بخواهد که پایان کتاب را به دلخواه خود تغییر دهید و درباره آن صحبت کنید.

کلاس بحث آزاد بر پایه موسیقی

موسیقی یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی است که می‌تواند کلمات و اصطلاحات زیادی را به شما بیاموزد. در کلاس بحث آزاد با استفاده از آهنگ و موسیقی، شما باید درباره خواننده و آهنگ‌ساز یک اثر صحبت کنید. همچنین نظر خود را درباره متن ترانه و آهنگ‌سازی آن بیان کرده و بگویید که چه احساسی نسبت به این موزیک دارید.

کلاس بحث آزاد بر اساس بازی

اگر می‌خواهید بدانید که موثرترین روش در کلاس فری دیسکاشن چیست باید بازی گروهی را به شما معرفی کنیم. با استفاده از بازی‌ها و هیجان آنها شما در یک محیط مفرح قرار می‌گیرید که نکات زیادی را به شما خواهد آموخت. همچنین به دلیل سرعتی که در بازی‌ها وجود دارد، می‌توانید انگلیسی را سریع‌تر درک کرده و راحت‌تر متوجه شوید. از بهترین بازی‌ها در کلاس بحث آزاد می‌توان به 20 سوالی، حدس زدن یک کلمه، اسم فامیل یا پانتومیم اشاره کرد.

موضوعات کلاس فری دیسکاشن چیست؟

موضوعاتی که در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی موردبحث قرار می‌گیرند، معمولا دایره گسترده‌ای را شامل می‌شوند که برخی از پرکاربردترین آنها عبارت‌اند از:

کلاس های فری دیسکاشن آنلاین

موضوعات زندگی روزمره

موضوعاتی که در آنها درباره زندگی روزمره صحبت می‌شود، معمولا بیشترین جذابیت را دارند. برای مثال صحبت درباره غذای موردعلاقه و طرز تهیه آن، تفریح موردعلاقه، خانواده و مسائل شخصی می‌تواند شما را برای صحبت کردن به وجد بیاورد.

موضوعات علمی

شاید سخت‌ترین موضوعات برای صحبت کردن مربوط به موضوعات علمی و تخصصی باشند؛ اما اگر شما بتوانید درباره حیطه تخصصی خود حرف بزنید، بدون شک زبان تخصصی‌تان هم تقویت شده و در مصاحبه‌های ماری موفق‌تر عمل خواهید کرد. همچنین موارد عمومی مانند محیط زیست، گرمایش زمین و روان‌شناسی هم جذابیت خاص خود را دارند.

موضوعات تکنولوژی

با توجه به اینکه امروزه تکنولوژی در همه جای زندگی ما جریان دارد، صحبت کردن درباره آن در کلاس فری دیسکاشن می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. برای مثال می‌توانید از اثرات تکنولوژی بر روی زندگی انسان‌ها صحبت کرده و آینده آن را پیش‌بینی کنید. همچنین درباره مواردی که در تکنولوژی موردعلاقه شما هستند، بحث کنید یا تجارب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مسائل روز

در پاسخ به سوال پرطرف‌دارترین موضوع کلاس فری دیسکاشن چیست؟ می‌توانیم مسائل روز را معرفی کنیم. صحبت درباره مسائل اجتماعی و خبرهایی که هر روز منتشر می‌شوند و بیان نظرات شخصی در این رابطه می‌تواند تا حد زیادی به شما در بهبود قدرت مکالمه کمک کند.

 

کلاس بحث آزاد آنلاین بهتر است یا حضوری؟

پاسخ این سوال به طور مستقیم بستگی به شرایط و نظر خود شما دارد؛ زیرا برخی از افراد با آموزش حضوری راحت‌تر هستند و برخی دیگر به سراغ فضای اینترنت می‌روند. اما در کل باید گفت برای کسانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، در حین شرکت در دوره جامع آیلتس، کلاس بحث آزاد حضوری می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. زیرا قسمت اسپیکینگ این امتحان به طور حضوری و رودررو برگزار می‌شود. اما برای داوطلبان آزمون تافل، دوره‌های آنلاین بهتر است. با این حال باز هم باید شرایط خود و نحوه برگزاری کلاس را بسنجید. ما در جهاد دانشگاهی اصفهان این کلاس را به هر دو صورت برگزار کرده و شرایط را برای راحتی شما فراهم آورده‌ایم.

کلاس بحث آزاد چگونه می‌تواند باعث تقویت مکالمه شود؟

 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • جلوگیری از ساکت ماندن افراد در طی کلاس
 • اختصاص دادن زمان به همه شرکت‌کنندگان برای صحبت کردن
 • کاهش ترس و خجالت افراد در حین صحبت کردن به زبان انگلیسی
 • کاهش استرس افراد در زمان صحبت کردن در جمع
 • کم کردن حساسیت افراد در زمان انجام اشتباهات گرامری

سخن پایانی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که کلاس فری دیسکاشن چیست و شرکت در آن چه مزیت‎‌هایی برای زبان‌آموزان دارد. همچنین درباره انواع این کلاس و موضوعاتی که می‌توانید درباره آن‌ها بحث کنید، اطلاعاتی را ارائه دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *