آیلتس

اسپیکینگ آیلتس

Table of Contents

اسپیکینگ آیلتس

 

نکات کلیدی آیلتس | نکات اسپیکینگ آیلتس

 

بخش اسپیکینگ آیلتس یکی از چهار بخش اصلی این آزمون جهانی است که درک و توانایی شما در مکالمه به زبان انگلیسی را سنجیده و ارزیابی می‌کند. در این راهنما، به‌صورت جامع و کامل به‌تمامی جنبه‌ها و نکات مهم بخش اسپیکینگ آیلتس می‌پردازیم. در ابتدا، با ساختار و قالب این بخش آشنا می‌شوید و سپس به تمرین‌ها و راهکارهایی برای بهبود مهارت‌های اسپیکینگ خود می‌پردازید. همچنین، نمونه سؤالات و پاسخ‌های مثبت و منفی نمونه‌ها را بررسی می‌کنید. با استفاده از این راهنما، شما می‌توانید بهبود قابل‌توجهی در نمره اسپیکینگ خود داشته باشید و با اعتمادبه‌نفس به آزمون بپردازید.

توصیه می‌کنیم بادقت و برنامه‌ریزی مناسب، این راهنما را مطالعه کرده و تمرین‌های مربوطه را به‌صورت منظم انجام دهید. از طریق تمرین و تکرار، مهارت‌های اسپیکینگ خود را تقویت کرده و به نتایج مطلوب در این بخش می‌رسید. با شروع به مطالعه این راهنما، درک عمیق‌تری از بخش اسپیکینگ و آمادگی لازم برای مواجهه با این بخش را خواهید داشت.

بیشتر مطالعه کنید: دوره آموزش آیلتس

ساختار بخش اسپیکینگ آیلتس چیست؟

بخش اسپیکینگ آیلتس یکی از چهار بیشترخش اصلی آزمون آیلتس است که به منظور سنجش توانایی شما در مکالمه و بیان نظرات و دانشتان به زبان انگلیسی طراحی شده است. این بخش به شما فرصت می‌دهد تا با یک ممتحن در موضوعات مختلف درباره خودتان، تجربیاتتان، علایق و نظراتتان گفتگو کنید. ساختار این قسمت شامل سه بخش است که عبارت‌اند از:

 • Section 1 اسپیکینگ آیلتس ( Introduction and Interview)
 • Section 2 اسپیکینگ آیلتس ( Cue Card)
 • Section 3 اسپیکینگ آیلتس (Follow-up Questions)

در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم.

Section ۱ اسپیکینگ آیلتس (Introduction and Interview)

در این بخش، ممتحن سوالاتی درباره زندگی شما، خانواده، تحصیلات، علاقه‌ها، سفرها و موضوعات مشابه می‌پرسد. شما باید به سوالات به صورت شخصی و مستقیم پاسخ دهید. این بخش معمولاً حدود ۴-۵ دقیقه طول می‌کشد.

Section ۲ اسپیکینگ آیلتس (Cue Card)

در بخش دوم، شما یک کارت سوال دریافت می‌کنید که حاوی یک موضوع است. شما ۱ دقیقه زمان دارید تا بر روی این موضوع فکر کنید و سپس به مدت ۲ دقیقه درباره آن صحبت کنید. در ادامه، ممتحن می‌تواند برخی سوالات فرعی در مورد موضوع از شما بپرسد. این بخش در کل تقریباً ۴-۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

Section ۳ اسپیکینگ آیلتس (Follow-up Questions)

در این بخش، شما با ممتحن در مورد موضوع کارت سوال قبلی به صورت عمیق‌تر و تفصیلی گفتگو می‌کنید. ممتحن سوالاتی راجع به دیدگاه‌ها، تجربیات عملی، روند تغییرات در جامعه و دیگر موضوعات مرتبط می‌پرسد. در این بخش، شما باید نظراتتان را با استدلال و توضیحات جامع و روان بیان کنید. زمان معمولاً در این بخش حدود ۴-۵ دقیقه است.

در کل، بخش اسپیکینگ حدود ۱۱-۱۴ دقیقه زمان می‌برد و در آن شما باید توانایی ارتباط زبانی خود را به صورت مستقل و با اعتمادبه‌نفس نشان دهید. برای موفقیت در این بخش، مهارت‌هایی مانند دانش واژگانی، ساختار جملات، پیوستگی ایده‌ها و توصیه در مکالمه و بیان نظرات به طور قاطعانه، اهمیت دارد.

برای آمادگی بهتر، می‌توانید با تمرین و تماشای نمونه‌ها و منابع مرتبط، با بخش اسپیکینگ آشنا شوید. همچنین، توصیه می‌شود تا قبل از آزمون، با یک مربی یا استاد زبان کار کنید تا بررسی و بازخورد حرفه‌ای دریافت کنید و مهارت‌های خود را بهبود دهید.

با تسلط بر ساختار بخش IELTS Speaking و تمرین منظم، شما می‌توانید بهبود قابل توجهی در نمره این بخش داشته باشید و با اعتمادبه‌نفس بیشتری به آزمون مراجعه کنید. همچنین، اصلاح اشتباهات رایج و استفاده از عبارات و اصطلاحات مناسب، به تقویت مهارت‌های اسپیکینگ شما کمک خواهد کرد.

پیشنهاد می‌شود قبل از آزمون، با استفاده از منابع آموزشی، نمونه سوالات و تمرین‌های مختلف، خود را آماده سازید و با محتواهای مرتبط با بخش اسپیکینگ آشنا شوید. همچنین، تمرین مکالمه با دوستان یا افرادی که زبان انگلیسی را به خوبی بلد هستند، بهبود قابل توجهی در مهارت‌های اسپیکینگ شما به همراه خواهد داشت.

در نهایت، تمرکز، پشتکار و تمرین به میزان زیادی در بهبود مهارت‌های اسپیکینگ آیلتس تاثیرگذار خواهند بود. همچنین، هر چه بیشتر با آزمون آشنا شده و تجربه مکالمه در موقعیت‌های واقعی را کسب کنید، اعتمادبه‌نفس و موفقیت شما در بخش اسپیکینگ افزایش خواهد یافت.

نحوه نمره دهی بخش speaking آیلتس چگونه است؟

نمره‌دهی در بخش Speaking آیلتس به‌صورت گردشی (band score) انجام می‌شود و بر اساس پنج معیار ارزیابی می‌شود. این معیارها عبارت‌اند از: فراگیری واژگان، استفاده از ساختارهای گرامری، تلفظ و لهجه، فراگیری و استفاده از عبارات و اصطلاحات و پیوستگی و روانی در بیان.

تاثیر لهجه در آیلتس مهم است؛ اما باید توجه داشت که در آزمون آیلتس، هدف نهایی شما نیست که لهجه یک انگلیسی‌زبان بومی را داشته باشید، بلکه هدف اصلی این است که بتوانید به‌صورت روان و قابل‌فهم به ارتباط بپردازید. در نمره‌دهی، تلفظ صحیح و قابل‌فهم بر اساس استانداردهای بین‌المللی توسط ممتحن ارزیابی می‌شود.

نمره‌دهی در بخش Speaking آیلتس بر اساس ۹ باند انجام می‌شود. هر باند از ۰ تا ۹ نمره را نشان می‌دهد. نمره‌ها به‌صورت کلی بر اساس میزان تسلط شما بر مهارت‌های زبانی و ارتباطی در هر یک از معیارها تعیین می‌شوند. برای مثال، اگر شما در تلفظ و لهجه نمره ۷ بگیرید و در سایر معیارها نمره ۶، نمره شما در این بخش به‌طورکلی ۶.۵ خواهد بود.

در نهایت، نمرات بخش‌های مختلف آزمون (Listening، Reading، Writing و Speaking) با هم ترکیب می‌شوند و نمره نهایی شما بر اساس این ترکیب مشخص می‌شود.

کیو کارت آیلتس چیست؟ در مورد کیو کارت آیلتس (Cue Card)، این کارت سوال، یک سوال راجع به یک موضوع خاص است که شما باید در مدت‌زمان محدودی درباره آن صحبت کنید. این کارت سوال به‌صورت یک توضیح مختصر در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما باید از آن برای سازماندهی و ارائه مطالب استفاده کنید. در این بخش، هدف اصلی شما ارائه یک پاسخ جامع و منطقی به سوال مطرح‌شده است.

در کل، بخش اسپیکینگ آیلتس نیازمند تسلط بر مهارت‌های زبانی و ارتباطی است. برای کسب نمره بالا در این بخش، مهارت‌های خود را در استفاده از واژگان و عبارات مناسب، ساختارهای گرامری صحیح، تلفظ و لهجه قابل‌فهم و روانی در بیان تقویت کنید. همچنین، تمرین مکالمه و شرکت در کلاس‌ها یا دوره‌های آموزشی می‌تواند به شما در بهبود مهارت‌های Speaking کمک کند.

بیشتر مطالعه کنید: آزمون آیلتس

انواع فرمت سوالات IELTS speaking

در بخش speaking آزمون آیلتس، سوالات به صورت متنوعی مطرح می‌شوند. در ادامه، انوع فرمت‌های سوالات را شرح می‌دهیم:

 • سوالات تعاملی (Interactive Questions)
 • سوالات کارت پرسش (Cue Card Questions)
 • سوالات پیش‌بینی شده (Predicted Questions)
 • سوالات تحلیلی (Analytical Questions)
 • سوالات بحث و گفتگو (Discussion Questions)
 • سوالات نظری (Opinion Questions)
 • سوالات بررسی عمیق (In-depth Questions)
 • سوالات دستوری (Direct Questions)
 • سوالات تصویری (Visual Questions)
 • سوالات مقایسه‌ای (Comparative Questions)

برای آمادگی بهتر در آزمون Speaking آیلتس، مفید است تمرین کنید و با انواع فرمت‌های سوالات آشنا شوید تا بتوانید به خوبی به سوالات پاسخ دهید و مهارت صحبت کردن خود را بهبود بخشید.

‫گرفتن نمره 9 اسپیکینگ آیلتس | نمره 9 آیلتس - آموزشگاه زبان ایران کمبریج‬‎

 

چگونه در امتحان اسپیکینگ آیلتس زمان خود را مدیریت کنیم؟

در آزمون Speaking آیلتس، مدیریت زمان یکی از عوامل مهم برای موفقیت است. در ادامه، نکاتی راجع به چگونگی مدیریت زمان در امتحان Speaking آیلتس بررسی خواهیم کرد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون: قبل از شرکت در آزمون، با ساختار و قالب بخش Speaking آیلتس آشنا شوید. بدانید که این بخش شامل سه بخش است که به ترتیب عبارت‌اند از: Part 1: Introduction and Interview، Part 2: Cue Card و Part 3: Follow-up Questions. با آشنایی با ساختار، می‌توانید زمان خود را به طور مؤثرتر تقسیم کنید.
 2. تمرین و آمادگی: برنامه‌ریزی و تمرین قبلی می‌تواند به شما در مدیریت زمان کمک کند. تمرین کنید تا در زمان محدودی که برای هر بخش در نظر گرفته شده، بتوانید پاسخ مناسبی ارائه دهید. شروع کنید با پاسخ‌دادن به سؤالات در زمان محدود و سپس زمان را تدریجاً افزایش دهید تا با زمان آزمون سازگار شوید.
 3. تقسیم زمان بین بخش‌ها: بسته به ساختار زمانی آزمون، زمان را به طور متناسب بین بخش‌ها تقسیم کنید. معمولاً برای Part 1 حدود ۴-۵ دقیقه، برای Part 2 حدود ۲ دقیقه و برای Part 3 حدود ۴-۵ دقیقه در نظر گرفته می‌شود. اما به‌هرحال این زمان‌بندی قطعی نیست و شما باید باتوجه‌به سؤالات و موضوعات مطرح‌شده، زمان را تعدیل کنید.
 4. برنامه‌ریزی پاسخ‌ها: هنگامی که سؤالات را می‌شنوید، ایده‌ها و نکات کلیدی را برای هر سوال ثبت کنید. سپس پاسخ خود را بر اساس این نکات تهیه کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا زمان را بهینه کنید و جلوی اضافه صحبت‌کردن را بگیرید.
 5. مدیریت زمان در بخش Cue Card: در بخش Part 2 که به‌عنوان Cue Card شناخته می‌شود، شما ۱-۲ دقیقه برای آماده‌سازی و ۲ دقیقه برای صحبت‌کردن در مورد موضوع داده‌شده دارید. بهتر است پس از دریافت کارت سوال، در خلال زمان آماده‌سازی، ایده‌ها و ساخت پاسخ خود را برنامه‌ریزی و زمان صحبت‌کردن را محدود کنید. در این بخش، می‌توانید ۲-۳ نکته اصلی را مورد بررسی قرار دهید و به طور خلاصه و مفید درباره آنها صحبت کنید.
 6. تمرکز بر ارتباط و تلفظ: در طول صحبت‌کردن، تمرکز خود را بر ارتباط مؤثر و تلفظ صحیح قرار دهید. بدون اینکه وقفه‌ها و تکرارهای زیادی داشته باشید، سعی کنید پاسخ خود را با جریان صحبت به ارمغان بیاورید و از زمان اضافی صرف تکرار یا عبارات بی‌معنی خودداری کنید.
 7. تمرکز بر زبان و واژگان: در حین آماده‌سازی برای آزمون، به تقویت واژگان و ساختارهای زبانی موردنیاز توجه کنید. با استفاده از واژگان مناسب و جملات متنوع، می‌توانید پاسخ‌های خود را بهبود بخشید و امتیاز بیشتری کسب کنید.
 8. تمرین در شرایط واقعی: برای بهترشدن در مدیریت زمان، تمرین کنید و در شرایط واقعی صحبت کنید. با دوستان یا استاد آموزشی خود تمرین کنید و تمرکز خود را بر رعایت زمان محدود بگذارید.

در نهایت، با تمرین مداوم و آشنایی کامل با قالب و ساختار آزمون Speaking آیلتس، می‌توانید زمان خود را بهبود بخشید و با اعتمادبه‌نفس برای امتحان آماده شوید.

بیشتر مطالعه کنید: دوره آموزش آیلتس

تکنیک های ویژه برای بهبود نمره اسپیکینگ آیلتس

برای بهبود نمره اسپیکینگ آیلتس، می‌توانید از تکنیک‌های ویژه زیر استفاده کنید:

 1. تمرین مداوم: برای بهبود مهارت اسپیکینگ، باید به‌صورت مداوم تمرین کنید. می‌توانید از منابع آموزشی آیلتس استفاده کنید و مکالمات روزمره را با دوستان یا خانواده تمرین کنید.
 2. ضبط صدا: با ضبط صدای خود و گوش‌دادن به آن، می‌توانید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و بر آن‌ها کار کنید. همچنین، می‌توانید مکالمه‌های خود را ضبط کرده و بازپخش کنید تا به بهبود تلفظ و ریتم صحبت کمک کند.
 3. مطالعه موضوعات آیلتس: با مطالعه و آشنایی با موضوعات مختلف آیلتس، می‌توانید دایره واژگان خود را گسترش دهید و به‌طورکلی در مورد مباحث مختلف آگاهی پیدا کنید.
 4. تمرین ساختار جملات: به تمرین ساختار جملات و نحوه استفاده از گرامر در مکالمات خود توجه کنید. از جملات ساده تا پیچیده‌تر، تنوعی در ساختار جملات خود به کار ببرید.
 5. شرکت در دوره‌های آموزشی: شرکت در دوره‌های آموزشی آیلتس می‌تواند به شما کمک کند تا با نکات و راهکارهای مؤثر برای بهبود اسپیکینگ آشنا شوید و تمرین زیادی داشته باشید.
 6. تمرین با منابع آزمون: با انجام تمرین با منابع و سؤالات آزمون آیلتس، می‌توانید با نحوه پاسخگویی به سؤالات مختلف و مدت‌زمان محدود آشنا شوید و تسلط خود را افزایش دهید.
 7. بازخورد دریافت کنید: از دیگران بخواهید که مکالمات شما را ارزیابی کنند و بازخورد بدهند. با شنیدن نقاط ضعف و قوت خود، می‌توانید بهبودی را کسب کنید.
 8. مشارکت در گروه‌های مطالعه: با پیوستن به گروه‌های مطالعه زبان و آیلتس، می‌توانید با دیگران تمرین کنید و از تجربیات آن‌ها بهره‌برداری کنید.
 9. تمرین در شرایط واقعی: تلاش کنید در شرایط واقعی انگلیسی صحبت کنید.

نکات آزمون اسپیکینگ آیلتس - سامانه آموزش زبان انگلیسی Hi English

آموزش آنلاین و حضوری زبان انگلیسی در موسسه ترجمان زبان

در این راهنمای کامل بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس، شما با مفاهیم و توانمندی‌های اساسی این بخش آشنا شدید. همچنین از ساختار آزمون، نحوه ارزیابی، انواع سؤالات و مهارت‌های کلیدی موردنیاز در اسپیکینگ آیلتس مطلع شدید. با شرکت در کلاسهای آنلاین و حضوری آیلتس در موسسه ما می‌توانید با راهنمایی اساتید مجرب، مهارت‌های خود را بهبود بخشیده و استراتژی‌های اجرایی برای عملکرد بهتر در آزمون آیلتس را فراگیرید.

همچنین، امکان شرکت در کلاس خصوصی آیلتس نیز در این موسسه  برای شما فراهم است. مربیان مجرب این موسسه، برنامه درسی شخصی و تمرینات منحصربه‌فردی را برای شما طراحی می‌کنند که به شما در دستیابی به اهداف آموزشی‌تان کمک کنند.

توصیه ما این است که با تمرین مداوم و تکرار سؤالات و موضوعات اسپیکینگ آیلتس، مهارت‌های خود را تقویت کنید. همچنین، بهبود مهارت ارتباطی با تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی و استفاده از منابع آموزشی متنوع، به‌عنوان یک راهکار مؤثر برای پیشرفت در اسپیکینگ توصیه می‌شود.

 

بهترین منابع تقویت مهارت مکالمه آزمون آیلتس

یکی از چالش های بسیار مهم، که بسیاری از زبان آموزان با آن مواجه هستند بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس می باشد. در این مقاله قصد داریم کتاب ها، برنامه ها و پادکست هایی را معرفی کنیم که به شما این امکان را می دهد تا مکالمه آزمون آیلتس خود را تقویت کنید.

کتاب های تقویت اسپیکینگ آیلتس

کتاب های بسیاری در بازار به عنوان منابع آیلتس موجود هستند، ولی همه آنها منابع ارزشمندی محسوب نمی شوند. گاهی با انتخاب یک کتاب وقت گرانبهای خود را تلف می کنید و حتی ممکن است نا امید شوید! ولی با خواندن کتاب هایی که به شما معرفی می کنیم نه تنها از وقت ارزشمند خود به درستی استفاده می کنید بلکه با خیال راحت می توانید نمره دلخواه آزمون آیلتس را کسب کنید.

بیشتر مطالعه کنید: دانلود رایگان منابع آیلتس

در این مقاله شما با ۲۰ کتاب آشنا می شوید:

 

۱- Makkar IELTS Speaking؛ از برترین منابع تقویت اسپیکینگ آیلتس

با این کتاب به جدیدترین و آخرین سوالات آیلتس دسترسی خواهید داشت. در این کتاب با تکنیک های پاسخ دهی به سوالات به طور کامل آشنا خواهید شد.

Makkar IELTS Speaking

 

۲- Actual speaking band 9

این کتاب بر اساس آزمون های مکالمه آیلتس طرح ریزی شده است و با مطالعه آن در هر سه قسمت این آزمون موفق خواهید شد و با آن می توانید بالاترین نمره آیلتس را کسب کنید.

Actual speaking band 9

 

۳- Contemporary Topics

داشتن موضوعات متنوع و دامنه لغات زیاد از مهم ترین ویژگی های این کتاب است. اگر هنگام صحبت کردن ایده ندارید این کتاب به شما توصیه می شود.

Contemporary Topics

 

۴- IELTS (Academic) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

این کتاب شامل پنج کتاب الکترونیک است و آنچه آن را ممتاز می کند این است که شامل آخرین سوالات آزمون آیلتس می باشد، که سوالات همراه پاسخ ارائه شده اند.

IELTS (Academic) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

 

۵- IELTS (General) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

مانند کتاب آکادمیک می باشد ولی مناسب کسانی است که متقاضی آزمون آیلتس جنرال هستند.

IELTS (General) 5 in 1 Actual Tests eBook combo

 

۶- The Official Cambridge Guide to IELTS

با این کتاب شما با تمام ریزه کاری ها و نکات آزمون آیلتس آشنا می شود و با استراتژی های منحصر به فرد خود سطح زبان شما را افزایش می دهد.

The Official Cambridge Guide to IELTS

 

۷- Cambridge IELTS 10 to 17؛ از برترین منابع تقویت اسپیکینگ آیلتس

مجموعه کتاب هایCambridge IELTS کتاب های فوق العاده ای هستند که شما را با آزمون واقعی آشنا می کنند. به علت تغییراتی که در آزمون آیلتس وجود داشته توصیه می شود از جلد ۱۰ تا ۱۷ آن مطالعه گردد.

Cambridge IELTS 10 to 17

 

۸- English Collocations in Use

برای اینکه صحبت کردن شما مانند انگلیسی زبان ها شود و کاملا طبیعی به زبان انگلیسی صحبت کنید این کتاب کمک چشمگیری به شما می کند.

English Collocations in Use

 

۹- English Vocabulary in Use

یکی از بهترین کتاب های افزایش دایره لغت که از نیازهای اساسی برای مکالمه آزمون آیلتس می باشد.

English Vocabulary in Use

 

۱۰- New Insight into IELTS

پاسخ های کامل و توجه زیاد به جزئیات و نکات ریز این کتاب را برای متقاضیان آزمون آیلتس منحصر به فرد کرده است.

New Insight into IELTS

 

۱۱- Barron’s IELTS Practice Exams

یکی از کتاب های جامع و حرفه ای آزمون آیلتس است که در زمینه های مختلف به داوطلبان کمک می کند که نمره خود را افزایش دهند. برخی از افراد نبود تمرینات کافی و نداشتن تمرکز لازم به آن خرده گرفته اند. ولی بازم هم چیزی از ارزشمندی این کتاب کم نمی کند.

Barron’s IELTS Practice Exams

 

۱۲- Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2

این کتاب توسط ممتحن های آزمون آیلتس نگارش شده است و منبع قابل اعتمادی برای پیشرفت سطح مکالمه می باشد.

Official IELTS Practice Materials Volume 1 & 2

 

۱۳- Cambridge Vocabulary for IELTS

برای آن دسته از دوستان که قصد دارند نمره آیلتس بالای ۶.۵ کسب کنند، مطالعه این کتاب ضروری است.

Cambridge Vocabulary for IELTS

 

۱۴- Cambridge Grammar for IELTS

یکی از بهترین کتاب های گرامر زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس می باشد؛ که با مطالعه آن اشتباهات گرامری خود را بر طرف خواهید کرد.

Cambridge Grammar for IELTS

 

۱۵- IELTS Advantage Series؛ از برترین منابع تقویت اسپیکینگ آیلتس

این سری از کتاب ها منبع بسیار جامعی برای کسانی است که هدفشان گرفتن نمره ۷ و بالاتر می باشد. در این کتاب ها آموزش ها به صورت قدم به قدم و بسیار حرفه ای است.

IELTS Advantage Series

 

۱۶- Improve your IELTS Skills Series

یک منبع کامل که به شما کمک می کند تا مهارت Speaking خود را ارتقا دهید و بالاترین نمره آزمون آیلتس را کسب کنید.

Improve your IELTS Skills Series

 

۱۷- Cambridge IELTS Trainer with Answers

این کتاب مانند یک معلم کارآزموده قدم به قدم نکات و ریزه کاریهای آزمون آیلتس را به خوبی آموزش می دهد.

Cambridge IELTS Trainer with Answers

 

۱۸- English Grammar in Use

یک کتاب گرامر خودخوان که برای سطوح میانی تا پیشرفته نگارش شده است. که شامل ۱۳۶ درس دو صفحه ای است.

English Grammar in Use

 

۱۹- Target Band 7: IELTS Academic Module – How to Maximize Your Score

همه روش ها، استراتژها، تکنیک های این کتاب ارزنده روی بالا بردن نمره آزمون آیلتس زبان آموزان متمرکز شده است. با مطالعه و تمرین این کتاب توانایی خود را افزایش می‌دهد و دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنید.

Target Band 7: IELTS Academic Module – How to Maximize Your Score

 

۲۰- Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021 – ۲۰۲۲

متقاضیانی که زمان کمی دارند و بیشتر دنبال کتابی هستند که شامل نکات اصلی و ضروری می باشد، این به آنها توصیه می شود.

Mometrix IELTS Book for General Training and Academic 2021 – 2022

بیشتر مطالعه کنید: دانلود رایگان منابع آیلتس

پادکست برای تقویت اسپیکینگ آیلتس

یکی دیگر از منایع بسیار مهم یادگیری زبان پادکست ها می باشند که تنوع فراوانی دارند. با گوش دادن به پادکست ها شما می توانید تمامی مهارت های زبانی خود را تقویت کنید. وقتی عبارات و کلمات را با تلفظ صحیح بشنوید و این شنیده ها تکرار شوند در ناخودآگاه شما نهادینه می گردند و بدین ترتیب قدرت صحبت کردن خود را افزایش می دهید.

در اینجا تعدادی از پادکست های مورد نیازتان را گردآوری کرده ایم:

۱- Splendid Speaking IELTS Podcast

هر بخش شامل مصاحبه و یا صحبت با یک نفر که زبان انگلیسی زبان اصلی او نیست، می باشد. از طریق متوجه می شوید که افراد مختلف زبان انگلیسی را بعنوان زبان دوم خود چگونه آموخته اند و چه چالش هایی داشته اند.

 

۲- Uspodcast

با داستان هایی که در این پادکست می توانید گوش دهید، قادر خواهید بود توانایی صحبت کردن خود را افزایش دهید.

 

۳- IELTS Exam Preparation

با گوش دادن به این پادکست کلمات پرکاربرد آزمون آیلتس را یاد می گیرید، و با تلفظ درست و معانی آنها نیز آشنا می شوید.

 

۴- IELTS Speaking for Success

در این پادکست دو نفر در مورد موضوعات مختلف آزمون آیلتس با یکدیگر صحبت می کنند.

 

۵- The English We Speak

یک پادکست عالی برای یاد گرفتن جملات ، کلمات و اصطلاحات انگلیسی است با به کاربردن آن ها در مکالمات خود سطح زبان خود را به میزان چشمگیری افزایش می دهید.

 

۶- Radiolab Pickle

یک پادکست بسیار جالب که در آن بزرگترها به سوالات بچه ها پاسخ می دهند و موضوعات گوناگونی را پوشش می دهد که مناسب تمام سطوح است.

 

۷- What If World

دراین پادکست با سوالاتی مواجهه می شوید که در مورد جهان است و علاوه براینکه سطح زبان شما را ارتقا می دهد حس کنجکاوی شما را هم بر می انگیزد.

 

۸- ۶Minute Grammar؛ از برترین منابع تقویت اسپیکینگ آیلتس

یادگیری گرامر در ۶ دقیقه شعار تهیه کنندگان این پادکست است. هر سه شنبه دو قسمت بارگزاری می شود و شما می تواند به نکات کلیدی گرامر دسترسی یابید.

 

۹- Overhead by National Geographic

موضوع این پادکست مصاحبه با عکاسان و طبیعت گردانی است که تجربه های جالب و هیجان انگیز خود را به اشتراک می گذارند. به دلیل تنوع موضوعات منبع خوبی برای افزایش سطح زبان است.

 

۱۰- ELT Podcasts

این پادکست در دو سطح مقدماتی و متوسط ارائه شده است. در پایان هر بخش تمرین هایی قرار داده شده تا یادگیری خود را تثبیت کنید.

 

۱۱- Podcasts in English

دروس کوتاه این پادکست به صورت مکالمه بین دو فرد انگلیسی زبان است، که دامنه وسیعی از موضوعات را در بر می گیرد. این پادکست دارای تمرین برای یادگیری بهتر می باشد.

 

۱۲- Breaking News English

همانطور که از اسم آن مشخص است، اخبار سرتاسر دنیا را پوشش می دهد. این پادکست برای ۵ سطح طراحی شده که هر قسمت با سرعت متناسب با سطح و همچنین کلمات جایگزین بیان می شود.

 

 

۱۳- English as a Second Language podcast (ESLpod)

این پادکست شامل سه بخش است، انگلیسی روزانه، که شامل مکالمات روز مره می باشد، در بخش فرهنگی آن با تاریخ و فرهنگ آمریکا آشنا می شوید، بخش بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی شده که می توانید موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 

 

۱۴- Elementary Podcasts

پادکستی که هدف آموزشی دارد، و موضوعات مختلف و متنوعی را شامل می شود که به صورت سرگرم کننده و مهیج ارائه شده اند، که باعث می شود زبان خود را ناخودآگاه تقویت کنید.

 

۱۵- Quality Time ESL

داشتن تمرینات شفاهی، تاکید بر استفاده صحیح از گرامر و همچنین تلفظ صحیح کلمات در کنار موضوعات متنوع، مانند تجارت، به شما کمک زیادی در آمادگی برای آزمون آیلتس می کند.

 

۱۶- The American Life

یکی از پر مخاطب ترین پادکست ها با لهجه آمریکایی است که هر هفته باید منتظر قسمت های جذاب و سرم کننده آن باشید. با استمرار در گوش دادن قسمت های مختلف با تلفظ و ساختار صحیح کلمات و جملات آشنا می شوید.

 

۱۷- Global News from BBC

به دلیل آپدیت شدن روزانه این پادکست مطالب آن کاملا به روز و جدید می باشد. تنوع موضوعات و لهجه بریتانیایی آن به شما کمک زیادی می کند تا خود را برای آزمون آیلتس آماده کنید.

 

۱۸- British Council Podcasts؛ از برترین منابع تقویت اسپیکینگ آیلتس

پادکست هایی سطح بندی شده از A1 تا C1 که متناسب سطح خود دستتان برای انتخاب باز است. داشتن مطالب پشتیبان و تمرینات متنوع این پادکست را خاص کرده است.

 

۱۹- Better @ English

این پادکست مکالمه محور است، در آن با افرادی که زبان مادر آنها انگلیسی نیست صحبت های واقعی شده است. این منبع ارزشمند به شما این امکان را می دهد که صحبت کردن به صورت طبیعی را بیاموزید و با اصطلاحات بسیاری آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: جملات ساده و کاربردی روزمره برای یادگیری زبان انگلیسی

 

۲۰- EnglishClass101

شما با هر سطح زبانی می توانید از این پادکست بهره ببرید، چون کاملا طبقه بندی شده از مبتدی تا پیشرفته است. پس از شنیدن مکالمه یا متن اصلی بزای بار دوم با سرعت پایین تر و شمرده تر پخش می شود و بعد لغات و نکات گرامری بررسی می گردد.

 

فیلم هایی برای تقویت مهارت اسپیکینگ آزمون آیلتس

فیلم ها گروه دیگری از منابع یادگیری زبان انگلیسی هستند که کمک بسیار زیادی به زبان آموزان می کنند. با یاد گرفتن تکنیک های فیلم دیدن خواهید توانست با فیلم هایی که به شما معرفی می کنیم خود را برای آزمون های بین المللی مانند آیلتس آماده کنید.

در صورتیکه خواهان یادگیری تکنیک ها هستید و دوست دارید به منبع کامل فیلم ها دسترسی داشته باشید می توانید با مقاله ” بهترین فیلم های تقویت مکالمه آزمون آیلتس ” به اهداف خود برسید.

 

۱- Friends (دوستان)

یک سریال آمریکایی که به دلیل زبان ساده و اصطلاحات و لغات عامیانه فراوان مورد توجه بسیاری از زبان آموزان و مدرسان قرار گرفته است. ماجرای فیلم مربوط به شش دوست است که در منهتن زندگی می کنند و ماجراهای جالب و خنده داری برای آنان اتفاق می افتد.

Friends

 

۲- How I met your mother (آشنایی با مادر)

تد، شخصیت اصلی داستان ماجرای چگونگی ملاقات خود و دوستانش با مادرشان را برای فرزندانش تعریف می کند. موقعیت های کمدی و خنده دار فیلم را جذاب تر کرده است. با دیدن این فیلم علاوه بر افزایش دامنه لغات و اصطلاحات خود با تلفظ صحیح کلمات و ساختار جملات هم آشنا می شوید.

How I met your mother

 

۳- The Big Bang Theory (تئوری بینگ بنگ)

داستان این سریال مربوط به چهار جوان باهوش و نابغه ای است که در موقعیت های اجتماعی موفقیت های چندانی ندارند، و همین تضاد باعث ایجاد موقعیت های کمدی شده و آن را جذاب تر کرده است.

The Big Bang Theory

 

۴- Cowspiracy (دسیسه گاوها)

فیلمی مستندی که به تاثیرات مخربی که دامپروری ها بر روی محیط زیست و نهایتا کره زمین می گذارد، می پردازد. جسارت کارگردان در ساخت این فیلم ستودنی است.

Cowspiracy

 

۵- A Plastic Ocean (اقیانوس پلاستیکی)

ماجرای این فیلم با دنبال کردن نهنگ آبی توسط یک روزنامه نگار کنجکاو و کشف زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس بکر و بیکران شکل می گیرد. لغات و اصطلاحات فراوان و همچنین تنوع موضوعی، این فیلم را به یک منبع عالی آزمون آیلتس تبدیل کرده است.

A Plastic Ocean

 

۶- The Social Network (شبکه اجتماعی)

این فیلم درباره مارک زاکربرگ خالق شبکه اجتماعی فیس بوک و بر اساس کتاب میلیاردرهای تصادفی است.

The Social Network

 

۷- Black Mirror (آینه سیاه)

این فیلم علمی-تخیلی محصول کشور بریتانیا ست و هر قسمت این سریال داستان جداگانه ای دارد؛ موضوع کلی آن درباره نتایج معکوس فناوری‌های جدید بر زندگی انسان هاست.

Black Mirror

 

۸- Silicon Valley(دره سیلیکون)

یک فیلم کمدی که در آن یک برنامه نویس خجالتی که برنامه ای خارق‌العاده می نویسد. او و دوستانش برای اثبات جایگاه خود در دره سیلیکون که مهد تکنولوژی و فناوری است دستخوش حوادثی جالب توجه می شوند.

Silicon Valley

 

۹- Suits (کت شلواری ها)

سریال کت شلواری ها درباره جوان نابغه ای است که بدلیل فروش مواد تحت تعقیب پلیس می باشد وی به تازگی از دانشگاه هاروارد اخراج شده است، با وجود نداشتن مدرک تحصیلی یکی از بزرگترین وکلای نیویورک او را به دلیل نبود و استعداد زیادش استخدام می کند.

Suits

 

۱۰- House of Cards (خانه پوشالی)

یک درام سیاسی محصول کشور آمریکاست. فرانک که شخصیتی جاه طلب دارد به همراه همسر زیاده خواهش سعی می کند موقعیت خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا را حفظ کند.

House of Cards

 

۱۱- Toy Story

یک انیمیشن جذاب که عروسک ها وقتی انسان ها حضور ندارند و یا متوجه آنها نیستند جان می گیرند، وودی یک گاو چران بامزه و باز لایتیر ماجرای این فیلم را می سازند. با تماشای این فیلم با لهجه ها و ریتم های مختلف و همچنین کلمات و اصطلاحات پرکاربرد فراوانی آشنا می شوید.

Toy Story

 

۱۲- What the Health (سلامتی چیست)

این فیلم مستند آمریکایی تاثیرات گوشت و مواد غذایی لبنی را مورد نقد و نکوهش قرار می دهد و سازمان های بهداشتی و دارویی را زیر سوال می برد.

What the Health

 

۱۳- King’s speech

پادشاهی که هنگام سخنرانی لکنت می گیرد و نمی تواند در برابر جمع صحبت کند، تصمیم می گیرد بر این نقطه ضعف خود غلبه کند. تلاش یک فرد برای فائق آمدن بر زبان آن را بسیار مناسب برای زبان آموزان کرده است، گویی که این فیلم کلاس درسی است برای آموزش زبان.

King’s speech

 

۱۴- Forks over Knives (چنگال علیه چاقو)

یک فیلم با ژانر مستند که معتقد است ریشه بیشتر بیماری های انسان در نوع تغدیه اوست و سعی در تغییر نگرش تغذیه ای و سوق به زندگی گیاهخواری دارد. با توجه به کلمات و اصطلاحات در رابطه‌ با تغدیه و سلامتی منبع خوبی برای آزمون آیلتس می باشد.

Forks over Knives

 

۱۵- Pride and Prejudice

داستانی درام که از روی رمان غرور و تعصب، اثر بزرگ جین آستن ساخته شده است و داستان زندگی الیزابت که از یک خانواده هفت نفره است را بیان می کند که داستان بسیار زیبا دارد. لهجه بریتانیایی، جملاتی با ساختار گرامری صحیح به شما در یادگیری هر چه بهتر زبان کمک می کند.

Pride and Prejudice

 

۱۶- Planet Earth (کره زمین)

این فیلم جالب بهترین مستند طبیعت است که تا به حال ساخته شده و در ۶۴ کشور مختلف فیلمبرداری شده است. با دیدن این سریال با تنوع زیست محیطی کره زمین آشنا می شوید.

Planet Earth

 

۱۷- Sherlock Holmes

یک فیلم کارآگاهی جذاب که در هر قسمت شاهد یک ماجراجویی و راز هیجان برانگیز خواهید بود. دیالوگ های زیبا و شمرده، کلمات و اصطلاحات پر کاربرد و روزمره این فیلم را مناسب برای یادگیری زبان کرده است.

Sherlock Holmes

 

۱۸- Our Planet (سیاره ما)

یک مجموعه مستند طبیعت محصول بریتانیاست که هدف آن افزایش آگاهی نسبت به زندگی زیست محیطی حیوانات در مناطق مختلف می باشد. این سریال می تواند الهام بخش مردم دنیاست باشد تا در مورد شیوه حفاظت از جایی که آن را خانه می نامیم تجدید نظر کنیم.

Our Planet

 

۱۹- The Hateful Eight

داستان فیلم مربوط به دوران قبل از جنگ داخلی آمریکاست و درباره هشت نفر است که مجبور می شوند در یک مهمانسرا کنار هم سر کنند. مکالمات دو نفره این فیلم تاثیرات مثبتی در یادگیری زبانتان دارد.

The Hateful Eight

 

۲۰- BBC Life

این مستند بریتانیایی جذاب درباره حیوانات و گیاهان است و نشان می دهد که چطور هوشمندانه سعی دارند ژن برتر را به نسل بعد منتقل کنند و در کارزار تنازع برای بقا زنده بمانند.

BBC Life

 

سخن آخر

موفقیت در آزمون مکالمه آیلتس نیاز به تمرین و ممارست فراوان و بهره گیری از منابع خوب دارد. شما می توانید با استفاده از منابعی که در سایت هایتاکی معرفی می شوند و همچنین با کمک یک معلم خصوصی آیلتس، مسیر یادگیری و پیشرفت را برای خود هموارتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *